- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Flyash Bricks Machine Brush
Flyash Bricks Machine Brush
Our range of products include bricks machine nylon with steel brush, flyash bricks and pawer block machine brush and paver block machine brush.
bricks machine nylon with steel brush
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | flyash bricks machine |
| Brush Type | Strip Brush |
| Filament Material | Nylon |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Shape | Rectangular |
| Brush Length | 600mm |
| Brush Diameter | 25mm width |
| Bristle Length | 25mm to 600mm |
| Weight | 800 g |
| Usage | Surface Finish |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Color | Blue and White |
plastic base materrial and nylon bristle with steel wire
all size avalibale
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Flyash Bricks and Pawer Block Machine Brush
Product Price: Rs 960 / NumberGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Number
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | flyash |
| Brush Type | Strip Brush |
| Filament Material | Nylon |
| Usage/Application | CLEANING |
| Base Material | PLASTIC |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Diameter | all length |
| Brush Length | 25mm to 6000mm |
| Usage | Cleaning |
| Wire thickness | 1 mm |
| Bristle Length | 75 mm, >3 inch |
| Country of Origin | Made in India |
flayash bricks machine brush
50mm width
24 inch length (25mm to 6000mm length available)
3 inch bristle height
nylon with steel wire
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Paver Block Machine Brush
Product Price: Rs 600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | flyash bricks machine |
| Brush Type | Strip Brush |
| Filament Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Bristle Material | Nylon |
| Base Material | Wooden |
| Brush Length | 600mm |
| Brush Size | 24 inch |
| Brush Diameter | 25 mm width |
| Bristle Length | 25mm to 600mm |
| Usage | Cleaning |
| Wire thickness | 0.2 mm |
| Bristle Stiffness | Medium |
wooden base
Yes! I am InterestedRequest A Callback