- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Marbal Polising Machine Brush
Marbal Polising Machine Brush
Our product range includes a wide range of marbal polishing machine nylon bristle dish brush, marbal polising machine nylon brush, marble polishing machine round brush and marble polishing nylon brushes.
Marbal Polishing Machine Nylon Bristle Dish Brush
Product Price: Rs 3,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brush Size | 16 inch |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Type | Wheel Brush |
| Color | White |
| Application | General Cleaning |
| Usage/Application | Cleaning |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Bristle Length | 25mm to 600mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Base Material | plastic |
| Brush Diameter | 25mm to 1200 mm |
25mm to 1200 mm dia dish brush size avalibale
nylon bristle ,soft ,miduim,hard
bristle height 25mm to 600 mm
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Marbal Polising Machine Nylon Brush
Product Price: Rs 950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brush form | Wheel |
| Brush Size | 4 inch |
| Dia size | 50 mm |
| Color | White |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Brand | brush asia |
| Country of Origin | Made in India |
60 mm id
250 mm total dia
100 mm length
nylon bristle
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Marble Polishing Machine round brush
Product Price: Rs 4,300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brush form | ROLLER BRUSH |
| Brush Type | Roller Brush |
| Wire Material | Nylon |
| Dia size | 150 mm |
| Brush Width | 250 |
| Wire Diameter | 0.4 mm |
| Color | White |
| Back Material | Plastic |
| Application | Stone polish |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | polishing machine |
| Size | 450mm |
| Material | nylon |
| Usage | Polishing |
| Brand | brush asia |
| Country of Origin | Made in India |
spesiyal marbal polishing machine brush
60mm id
150mm base dia (pipe)
250mm total dia
450mm length
nylon bristle
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Marble Polishing nylon Brushes
Product Price: Rs 950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brush form | Wheel |
| Dia size | 50 mm |
| Brush Type | Cylindrical Brush |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | marbal polishing machine |
| Size | 100mm |
| Material | nylon |
| Brand | brush asia |
| Packaging Type | BOX |
| Brush Size | 4 inch |
| Diameter | 10 INCH |
60mm inner dia
250mm total dia
100 mm base dia (pipe)
nylon bristle
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback