- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Road Cleaning Machine Broom
Road Cleaning Machine Broom
Offering you a complete choice of products which include road cleaning machine brush, forklift sweeper attachment brush and forklift attachment brush.
Road Cleaning Machine Brush
Product Price: Rs 15,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brush Type | Roller Brush |
| Product Type | Industrial Brush |
| Filament Material | Nylon |
| Bristle Material | Nylon |
| Machine Type | Road Sweeper |
| Brush Length | 25 mm to 3000mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Base Material | plastic |
| Application | Road Cleaning |
| Brush Width | 700 mm |
| Brush Diameter | 300 mm |
| Surface Type | Concrete |
| Size | 25mm to 6000mm |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
all size brush available
and all paten available
bristle matrial good quality use
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Forklift Sweeper Attachment BRUSH
Product Price: Rs 24,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brush Length | 450x1450 mm |
| Bristle Material | Nylon |
| Base Material | Plastic |
| Application | Road Cleaning, forklift use |
| Country of Origin | Made in India |
200 MM HARD (3 MM)BRISTLE HEIGHT
MS PLET WITH POWDER COTTING
ALL SIZE AVALIBALE
Additional Information:
- Delivery Time: 8-10 DAY
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Forklift Attachment Brush
Product Price: Rs 24,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Attachment Type | forklift |
| Brush Length | 450x1450 mm |
| Bristle Material | Nylon |
| Part Required | Forklift |
| Application | Road Cleaning, forklift use |
| Usage | cleaning |
| Size | 1450x450mm |
| Usage/Application | road cleaning |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
road cleaning broom attach forklift
450x1450mm brush size
200 mm hard nylon-6 bristle height
ms plate with powder cotting
Additional Information:
- Delivery Time: 10-15 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback